PILATES UNLIMITED

 

Bodrum, Yalıkavak merkezde bahçe içinde bir villada yer alan Pilates Unlimited’de, özel ve ikili pilates dersleri veriliyor.  Her yaştan herkesin yapabileceği bir hareket sistemi olan pilates, tüm vücudu çalıştırarak  postürel iyileşme kuvvet sağlamasının yanı sıra vücudun esnekliğini ve dengeyi arttırır. Pilates sadece fiziksel bir egzersiz methodu değildir; zihinsel ve birliktelik ilkesinden hareketle tüm vücut için bütünsel bir iyileşme sağlar. Her seans sonunda elde edilen rahatlama da pilates seanslarının kazanımlarındandır.

Pilates Unlimited de bütün bu prensipler ve hedefler çerçevesinde kişiye özel hazırlanan programlar uygulanmakta ve gelişmelere göre adapte edilmektedir.Ekonomi ve Sanat Yönetimi eğitimlerinden sonra basın ve sanat sektörlerinde çalışan Banu Yorgancıoğlu tarafından 2016 yılında Bodrum Yalıkavak’ta Pilates Unlimited’i kurdu. PMA ve Fostering Future Professionals onaylı bir programı bitirmiştir ve TCF (Türkiye Cimnastik Federasyonu) sertifikası vardır.  Eğitimlerine ve çalışmalarına Fransa’da devam etmektedir.

Eğitim ve Seminerler

  • Serotonin Akademi, ‘Omurga Fonksiyonel Anatomisi ve Hastalıkları’, ‘Osteoporoz ve Fibromiyalji’ , ‘Skolyoz’ , ‘Üst Ekstremite Fonksiyonel Anatomisi ve Fonksiyon Bozuklukları’ • Alan Herdman,‘The First Session’ Workshop • Nora St John , ‘Creating Length and Strenght: The Lower Back and Pilates • Ertan Durak, ‘Kyphosis & Spinal Mobilization on the Trapeze Table • Murat Çatbaş, ‘Flex to Reform It • Melih Çatalyürek, ‘Full Body Workout with the Pilates Arc • Victor Uygan, ‘Topla Kas Gevşetme’ ve ‘Pilates for Men’ • James D’Silva, Garuda Standing, Dhara Chair, Garuda Matwork Foundation • Serotonin, The Power of Thoracolumbar Fascia ve  ‘Hareket Anatomisi’, H Dip. NMT Alp Ertung’dan NMT& Egzersiz ile Ağrı Yönetimine Giriş,Omuz-Dirsek-El bileği Fonksiyonel Anatomisi ve Hastalıklar

DERSLER

DERSLER

Stüdyomuzda Balanced Body’nin Reformer, Cadillac, Combo Chair, Ladder Barrel, Pilates ve diğer yardımcı aparatları kullanılıyor. Özel pilates derslerimin yanı sıra reformer, cadillac ve chair’de grup dersleri de veriliyor. Dersler 50 dakika sürüyor.  Hem özel hem de grup dersleri için önceden kayıt yaptırmak grekiyor. 

BİZE ULAŞIN

BİZE ULAŞIN

Bizi instagram’da takip edin